infolinia: 801 009 445

Kontrahenci pytają o kredyt kupiecki?

Warto to wykorzystać, a nawet jeśli nie pytają zaproponować taką możliwość. Kredyt kupiecki czyli umożliwienie odbiorcom płatności w odroczonych terminach to sposób na skuteczną walkę z konkurencją. Dłuższy termin płatności to atut, który pozwala zdobywać klientów, sprzedawać szybciej i więcej.

Jak sfinansować kredyt kupiecki?

Udzielając kredytu kupieckiego Twoja firma musi się liczyć z tym, że mimo dokonania sprzedaży przez pewien okres (zwykle od kilku do kilkudziesięciu dni) będzie czekać na gotówkę. Ta jest jednak potrzebna na zakup nowych towarów, środków do produkcji, opłacenie pracowników itp. Wszystkiego co jest konieczne aby można było dokonać kolejnej sprzedaży.

Udzielenie odbiorcom kredytu kupieckiego bez wsparcia zewnętrznym finansowaniem może więc okazać się problemem. Naturalnym pomysłem jest skorzystanie z kredyty obrotowego, ale często korzystniejszym i o wiele bardziej dostępnym rozwiązaniem jest faktoring. Mając faktoring Twoja firma może spokojnie oferować kredyt kupiecki swoim obecnym oraz potencjalnym klientom. Płynność finansowa przestaje być zmartwieniem.

Boisz się ryzyka?

Słusznie. Udzielenie kontrahentowi kredytu kupieckiego zawsze wiąże się z ryzkiem. Nigdy do końca nie ma pewności czy odbiorca ureguluje płatność w wyznaczonym terminie, albo co gorsza czy nagle nie przestanie być wypłacalny i zbankrutuje. Nie wspominając o innych sytuacjach przyczyniających się do zatorów płatniczych. Dlatego wiele firm rezygnuje z atutu jaki daje kredyt kupiecki i oczekuje płatności gotówką.

Jednak kredyt kupiecki oparty na finansowaniu faktoringiem chroni firmę przez zatorami płatniczymi. Dzięki faktoringowi Twoja firma można oferować odroczone terminy płatności nie tylko stałym partnerom biznesowym, ale również nowym odbiorcom.

Dowiedz się więcej…